Zapisz się do naszego newslettera


AKTUALNOŚCI

Wywiad w radio z Joanną Handziak-Buczko, kierowniczką projektu - 20.11.2014

Dodano: 23 listopada 2014

(Click here for english)

Wywiad dostępny jest również na stronie Radia Rodzina:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/11005/

Zaprojektuj EKOULOTKĘ! Weź udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym.

Dodano: 23 listopada 2014

(Click here for english)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym na projekt EKOULOTKI – o tematyce: ,,Ochrona różnorodności biologicznej – flor.

Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do odkrywania świata w jego złożoności, poznawania zasad ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział uczniowie i wychowankowie wrocławskich placówek oświatowych. Zachęcamy do składania projektów indywidualne lub grupowo, wykonanych dowolną techniką – odręcznie lub komputerowo.

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie projektu: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz fanpage projektu na Facebooku. Natomiast zwycięskie prace konkursowe zostaną zrealizowane jako ekoulotka promująca ideę projektu: ,,Mój zielony DOM.

Przewidujemy wyróżnienia i nagrody w następujących kategoriach:

- 3-4 latki
- 5-6 latki
- klasy szkoły podstawowej I – III
- klasy szkoły podstawowej IV-VI
- uczniowie klas gimnazjalnych
- uczniowie klas licealnych/technikum

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym – do 10.12.2014 r. na adres Biura projektu „Mój zielony DOM”, ul. Szkocka 64B, 54-402 Wrocław lub – jeśli umożliwia to technika wykonania pracy – mailowo na adres mojzielonydom@cku.wroc.pl.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do końca grudnia 2014. Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

>Kliknij i pobierz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

,,Zmiany klimatyczne w Polsce – 27.11.2014

Dodano: 17 listopada 2014

(Click here for english)

Wszyscy zauważamy zmiany klimatyczne w Polsce, ale nie każdy z nas potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego i jak zmieni się klimat w Polsce w przeciągu najbliższych lat? Wszystkich ciekawskich i młodych ekologów zapraszamy w czwartek 27.11.2014 o godz. 9:15 do Zespołu Szkół Nr 24, gdzie odbędzie się wykład na temat: „Zmiany klimatyczne w Polsce”. Wykład poprowadzi mgr Michał Godek – klimatolog z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykład – podobnie jak wszystkie wykłady prowadzone w ramach projektu "Mój zielony DOM" – będzie prezentacją praktyka, pasjonaty w swojej dziedzinie, który w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego przedstawi najnowsze badania naukowe z tematyki ekologii i ochrony przyrody oraz podzieli się z nami swoim szerokim doświadczeniem zawodowym. To inspirujące spotkanie z pewnością zachęci najmłodszych do odkrywania różnorodności biologicznej, poznawania ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą.

Wykład organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

Inne planowane tematy wykładów to m.in.: wypieranie gatunków rodzimych przez gatunki inwazyjne w świecie roślinnym i zwierzęcym, ekosystemy Dolnego Śląska, formy ochrony dziedzictwa przyrodniczego, gatunki ginące, odnawialne źródła energii. W ramach pogawędek dla najmłodszych odbędą się spotkania z pszczelarzem, leśniczym, ornitologiem, lekarzem weterynarii, meteorologiem.

Na wszystkie wykłady – wstęp wolny!

,,Jak hodowlane gatunki egzotyczne wypierają gatunki rodzime? – fauna – 20.11.2014

Dodano: 17 listopada 2014

(Click here for english)

W czwartek 20.11.2014 o godz. 9:15 w Zespole Szkół Nr 24 rozpocznie się wykład na temat: „Jak hodowlane gatunki egzotyczne wypierają gatunki rodzime? – fauna”. Prowadzącym będzie znany i kochany przez naszych pupili weterynarz – specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych oraz chorób zwierząt futerkowych w Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Zwierząt Egzotycznych – dr Tomasz Piasecki.

Wykład – podobnie jak wszystkie wykłady prowadzone w ramach projektu "Mój zielony DOM" – będzie prezentacją praktyka, pasjonaty w swojej dziedzinie, który w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego przedstawi najnowsze badania naukowe z tematyki ekologii i ochrony przyrody oraz podzieli się z nami swoim szerokim doświadczeniem zawodowym. To inspirujące spotkanie z pewnością zachęci najmłodszych do odkrywania różnorodności biologicznej, poznawania ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą.

Wykład organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

Inne planowane tematy wykładów to m.in.: ekosystemy Dolnego Śląska, formy ochrony dziedzictwa przyrodniczego, gatunki ginące, zmiany klimatyczne, odnawialne źródła energii. W ramach pogawędek dla najmłodszych odbędą się spotkania z pszczelarzem, leśniczym, ornitologiem, lekarzem weterynarii, meteorologiem.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Tak było podczas ekopikniku ,,COŚ Z NICZEGO! - 03.11.2014

Dodano: 7 listopada 2014

(Click here for english)

Przejdź do galerii...

Zapraszamy na ekopiknik ,,COŚ Z NICZEGO! - 03.11.2014

Dodano: 23 października 2014

(Click here for english)

3 listopada 2014, w godz. 16:00-19:00 na terenie Przedszkola 58, ul. Strzegomska 322, we Wrocławiu - odbędzie się ekopiknik pn.,,COŚ Z NICZEGO!

Serdecznie zapraszamy dzieciaki, rodziców i wszystkich zainteresowanych, by wziąć udział w zabawie, która rozbudza wyobraźnię i uczy myślenia ekologicznego. Pokażemy, jak kreatywnie wykorzystać surowce wtórne, czyli dosłownie zrobić COŚ Z NICZEGO.

W programie wiele atrakcji:

- Warsztaty recyklingowe
- Pokaz baniek mydlanych
- Etiuda kuglarska
- Konkurencje sporowe (wyścig w workach, narty, tor przeszkód zrobiony ze śmieci itp.)
- Gry i zabawy animacyjne
- Konkursy dla dzieci (ekoqiuz, ekorymowanka)
- Kącik malowania twarzy
- Nauka chodzenia na miniszczudełkach
- Zabawy z chustą animacyjną Klanzy
- Warsztaty taneczno-pantomimiczne - taniec w czystym świecie, taniec w zaśmieconym świecie
- Baloniki-zwierzątka
- Wspólne malowanie ekomarzeń na tapecie

WSTĘP WOLNY!
ZAPRASZAMY!

Piknik organizowany jest w ramach projektu: ,,Mój zielony DOM, współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

Patron Medialny:

Fotorelacja - Konferencja otwierająca projekt ,,Mój zielony DOM

Dodano: 14 października 2014

(Click here for english)

Przejdź do galerii...

Konferencja otwierająca projekt: ,,Mój zielony DOM

Dodano: 30 września 2014

(Click here for english)

9 października 2014 r. o godz. 13.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się konferencja otwierająca projekt:,,Mój zielony DOM.

Program konferencji:

12.30-12.55 Rejestracja gości.

13.00-13.05 Przywitanie zaproszonych gości.

13.05-13.50 Cywilizacja i co dalej...? Wykład prof. dr hab. Pawła Chorbińskiego.

13.50-14.20 Ochrona bioróżnorodności biologicznej w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Dlaczego projekt edukacyjny?Małgorzata Szafoni-Chorbińska, Dyrektor ZS Nr 24 we Wrocławiu, współautorka projektu.

14.20-15.05 Prezentacja informacji na temat projektu ,,Mój zielony DOM Joanna Handziak-Buczko, kierownik projektu.

15.05-15.30 Zakończenie konferencji, poczęstunek, rozmowy w kuluarach.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 8 października telefonicznie: (71) 353-44-77 lub mailem: mojzielonydom@cku.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy w piątek 22 maja 2015 r. w godzinach 16:00-20:00 na Ekopiknik rodzinny ,,Przedszkolaki – ekodzieciaki"

Dodano: 12 maja 2015 r.

(Click here for english)

Warsztaty recyklingowe – gry planszowe oraz zręcznościowe z surowców pochodzenia wtórnego, recyklingowy tor przeszkód, bądź eko – zrób własną torbę, zajęcia ,,wiem, co jem – miejski ogrodnik", quizy i zabawy – ekologiczne koło fortuny z tematyką odpadową, energetyczną i klimatyczną, wystawa tematyczna – odnawialne źródła energii – te i inne atrakcje czekają odwiedzających kolejny z serii ekopikników organizowanych w ramach projektu ,,Mój zielony DOM.

Zapraszamy w piątek 22 maja 2015 r. w godzinach 16:00-20:00 na Ekopiknik rodzinny ,,Przedszkolaki – ekodzieciaki", który odbędzie się w Przedszkolu 58, przy ul. Strzegomskiej 322 we Wrocławiu.

W programie:

1, 2, 3 Graj z Nami Ty! – warsztaty recyklingowe, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wykonać gry planszowe oraz zręcznościowe z surowców pochodzenia wtórnego.

Recyklingowy tor przeszkód – czyli skoki w workach, chodzenie po starych deskach, rzut do celu i wiele, wiele innych.

,,Wiem, co jem – miejski ogrodnik" – ogród zmysłów i smaków, gdzie uczestnicy nabędą umiejętności rozpoznawania roślin uprawnych oraz dowiedzą się, jaka żywność jest z nich produkowana. Będą potrafili znaleźć powiązania między miejscem produkcji żywności, sposobem jej przetworzenia, a wpływem na środowisko oraz poznają zasady zdrowego odżywiania i etyczne konsekwencje wyborów kulinarnych. Przygotują też sadzonki do własnoręcznie przygotowanych doniczek.

Warsztat malowanie toreb w szablony odwołujące się do recyklingu i poszanowania energii.

Ekologiczne koło fortuny – quiz zabawa z tematyką odpadową, energetyczną i klimatyczną, w której uczestnik po zakręceniu kołem i wylosowaniu jednej z dziedzin otrzymuje słowną zagadkę odnoszącą się do wybranego zagadnienia. Na tych, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi, czekają nagrody!

• A jako tło wydarzeń – wystawa o tematyce odnawialnych źródeł energii i jej oszczędzaniu.

Wstęp na ekopiknik otwarty! Serdecznie zapraszamy!