Zapisz się do naszego newslettera


AKTUALNOŚCI

Już jest! Dystrybucja kolejnej EKOULOTKI rozpoczęta! Zamów bezpłatnie!

Dodano: 14 maja 2016

(Click here for english)

W ramach projektu "Mój zielony DOM" została opracowana - już trzecia z kolei - ekoulotka, która z powodzeniem może posłużyć do edukacji ekologicznej najmłodszych. (Szczególnie polecamy uczniom szkół podstawowych.)

Słońce, wiatr i woda – jako odnawialne źródła energii – były jedną z głównych inspiracji dla dzieci biorących udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym na projekt EKOULOTKI, których prace można znaleźć w tej krótkiej ulotce.

Na 6 stronach czekają na Was rebusy, zagadki, kolorowanka, które, mamy nadzieję, tak jak słońce, wiatr i woda będą źródłem energii, może nie tej elektrycznej, ale równie silnej – energii do zmiany postawy – z obojętnej na tę proekologiczną!

Ekoulotka jest bezpłatna. W celu jej nabycia, prosimy o kontakt z biurem projektu - mailowo wysyłając informację na: mojzielonydom@cku.wroc.pl lub telefonicznie: 71/353 44 77.

Ze względu na ograniczoną ilość ulotek, obowiązuje zasada: "kto pierwszy, ten lepszy". Prosimy o podanie liczby ulotek, którą Państwo chcieliby otrzymać - jednak z uwagi na duże zainteresowanie zastrzegamy sobie prawo do przekazania mniejszego nakładu niż preferowany. Istnieje możliwość wysłania ulotek pocztą, ale jeśli to możliwe prosimy o odbiór osobisty w biurze projektu. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem: LINK

Wyniki Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego na prezentację multimedialną na temat: „Moje zajęcia ekologiczne z dziećmi”

Dodano: 10 maja 2016

(Click here for english)

By poznać wyniki konkursu, zobacz PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Konkursowej.

Dziękujemy za wszystkie prace, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród do biura projektu „Mój zielony DOM” (ul. Szkocka 64B, Wrocław) w godz. 8.30-15.00 od dnia 16.05.2016 do dnia 20.05.2016.

Uwaga! Termin składania prac konkursowych na Otwarty Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny na prezentację multimedialną na temat: „Moje zajęcia ekologiczne z dziećmi” PRZEDŁUŻONY DO PIĄTKU 29.04.2016 r.

Dodano: 19 kwietnia 2016

(Click here for english)

Prace konkursowe wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć/przesłać do piątku 29.04.2016 r. pocztą, mailem bądź osobiście na adres Biura projektu „Mój zielony DOM” podany w regulaminie konkursu.

Nowy termin rozstrzygnięcia konkursu: do wtorku 10.05.2016 r.

Wszystkie pozostałe wytyczne - bez zmian - dostępne w REGULAMINIE KONKURSU (wraz z formularzem zgłoszeniowym).

Jesteś „eko-nauczycielem”? Prześlij nam swoją prezentację multimedialną: „Moje zajęcia ekologiczne z dziećmi” i weź udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym.

Dodano: 29 marca 2016

(Click here for english)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym na prezentację multimedialną na temat: „Moje zajęcia ekologiczne z dziećmi”.

Celem konkursu jest propagowanie właściwej i pożądanej postawy proekologicznej u dzieci, promowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ekologii, motywowanie nauczycieli do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz świadomego uczenia i przygotowywania dzieci do odpowiedzialności za siebie i innych – w tym za faunę i florę.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział nauczyciele wrocławskich placówek oświatowych.

Prezentacja może być wykonana w dowolnym programie: Microsoft PowerPoint, OpenOffice Impress czy Prezi, ale powinna być zapisana w sposób umożliwiający jej odczytanie online lub przy użyciu oprogramowania Microsoft (można również dostarczyć prezentację w formacie .pdf)

Prace konkursowe wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć/przesłać do wtorku 19.04.2016 r. pocztą, mailem bądź osobiście na adres Biura projektu „Mój zielony DOM” podany w regulaminie konkursu.

Dla autorów najlepszych prac przewidujemy nagrodę główną i wyróżnienia.
Nagrodzone prezentacje będą służyć do promowania idei projektu.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do piątku 29.04.2016 r.
Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU (wraz z formularzem zgłoszeniowym).

Dodano: 24 marca 2016

(Click here for english)

Pisanki skradły słońcu kilka złotych promieni,
teraz ich blask niech nasz DOM rozpromieni.
A wielkanocny zając niech kica z radością
I cieszy się wraz z nami tą świąteczną błogością!

Wesołych i zielonych Świąt Wielkanocnych!
życzy kadra projektu „Mój zielony DOM”

Nagrody i wyróżnienia przyznane! Poznaj wyniki Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Artystyczno-Ekologicznego na projekt EKOULOTKI – o tematyce: „Odnawialne źródła energii”

Dodano: 21 marca 2016

(Click here for english)

Zobacz PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Konkursowej.

Zobacz galerie zdjęć z pracami:
- kategoria 3-4 latki
- kategoria 5-6 latki
- kategoria klasy szkoły podstawowej I – III
- kategoria klasy szkoły podstawowej IV-VI
- kategoria uczniowie klas gimnazjalnych
- kategoria uczniowie klas licealnych/technikum

Dziękujemy za wszystkie prace, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród do biura projektu „Mój zielony DOM” (ul. Szkocka 64B, Wrocław) w godz. 8.30-15.00 od dnia 29.03.2016 do dnia 08.04.2016.

Zapraszamy na wykład „Ryby żyjące w Polsce – ochrona gatunkowa" – 18.03.2016 r.

Dodano: 24 lutego 2016

(Click here for english)

Projekt „Mój zielony DOM“ zaprasza na kolejny z cyklu otwartych wykładów – pierwszy raz o tej tematyce: „Ryby żyjące w Polsce – ochrona gatunkowa". Prowadzący: dr Jan Kotusz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy w piątek 18 marca o godz. 9:30 do Zespołu Szkół Nr 24 we Wrocławiu.

Wykład „Energia Słońca" – 07.03.2016 r.

Dodano: 24 lutego 2016

(Click here for english)

Energia słoneczna jest jednym z najszybciej rozwijających się przemysłów na świecie i jedną z najszybciej rozwijających się technologii energetycznych. Stanowi podstawowe źródło energii odnawialnej, czyli takiej, o której wyczerpanie nie musimy się martwić. Warto wiedzieć więcej o energii najbliższej nam gwiazdy. Już w poniedziałek 7 marca będzie ku temu świetna okazja. Zapraszamy na wykład „Energia Słońca", który poprowadzi Maciej Popenda, mgr inż. fizyki technicznej z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład odbędzie się w Zespole Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrocławiu o godz. 9:20. Wstęp wolny!

Zaprojektuj EKOULOTKĘ! Weź udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym

Dodano: 16 luty 2016

(Click here for english)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym na projekt EKOULOTKI – o tematyce: „Odnawialne źródła energii”.

Celem konkursu jest promowanie wśród przedszkolaków i uczniów postawy proekologicznej, kształcenie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska naturalnego oraz promowanie życia w zgodzie z naturą i poszanowania przyrody.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział uczniowie i wychowankowie wrocławskich placówek oświatowych. Zachęcamy do składania projektów indywidualne lub grupowo, wykonanych dowolną techniką – odręcznie, komputerowo lub jako zdjęcie fotograficzne.

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie projektu: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz fanpage projektu na Facebooku. Natomiast zwycięskie prace konkursowe zostaną wykorzystane do zaprojektowania ekoulotki promującej ideę projektu: „Mój zielony DOM”.

Przewidujemy wyróżnienia i nagrody w następujących kategoriach:
- 3-4 latki
- 5-6 latki
- klasy szkoły podstawowej I – III
- klasy szkoły podstawowej IV-VI
- uczniowie klas gimnazjalnych
- uczniowie klas licealnych/technikum

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym – do wtorku 15.03.2016 r. na adres Biura projektu „Mój zielony DOM”, ul. Szkocka 64B, 54-402 Wrocław lub – jeśli umożliwia to technika wykonania pracy – mailowo na adres mojzielonydom@cku.wroc.pl.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do poniedziałku 21.03.2016 r.
Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

> Kliknij i pobierz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

Wykład „Nietoperze i ich biologia” - 26.01.2016 r.

Dodano: 18 stycznia 2016

(Click here for english)

We wtorek 26 stycznia o godz. 9:15 w Zespole Szkół Nr 24 będziemy gościć mgr Katarzynę Mielecką, specjalistę ds. edukacji z wrocławskiego ZOO, która opowie nam o „Nietoperzach i ich biologii”. Wstęp wolny dla każdego zainteresowanego! Zapraszamy!