Zapisz się do naszego newslettera


AKTUALNOŚCI

Wykład: "Jak hodowlane gatunki egzotyczne wypierają gatunki rodzime - flora"

Dodano: 22 października 2015

(Click here for english)

We wtorek 27 października 2015 o godz. 9:15 zapraszamy do Zespołu Szkół nr 24 we Wrocławiu na wykład: "Jak hodowlane gatunki egzotyczne wypierają gatunki rodzime - flora". Wykład poprowadzi dr Magdalena Szymura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Wstęp wolny!

Zaktualizowany Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Dodano: 7 października 2015

(Click here for english)

W związku z akceptacją zmian w projekcie „Mój zielony DOM” przez Operatora Programu – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w projekcie został zaktualizowany w zakresie wprowadzenia dodatkowych miejsc edukacyjnych, w których wizyty mogą zostać sfinansowane ze środków projektu. Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanym Regulaminem (link)

Mamy wyniki Otwartego Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Najciekawsze miejsca przyrodnicze Wrocławia w oczach dziecka”

Dodano: 14 października 2015

(Click here for english)

Zobacz PROTOKÓŁ z dnia 12-10-2015 z posiedzenia Komisji Konkursowej.

Zobacz galerię zdjęć

Dziękujemy za wszystkie złożone prace, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zaprojektuj EKOULOTKĘ! Weź udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym.

Dodano: 5 października 2015

(Click here for english)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym na projekt EKOULOTKI – o tematyce: ,,Ochrona różnorodności biologicznej – fauna".

Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do odkrywania świata w jego złożoności, poznawania zasad ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział uczniowie i wychowankowie wrocławskich placówek oświatowych. Zachęcamy do składania projektów indywidualne lub grupowo, wykonanych dowolną techniką – odręcznie, komputerowo lub jako zdjęcie fotograficzne.

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie projektu: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz fanpage projektu na Facebooku. Natomiast zwycięskie prace konkursowe zostaną zrealizowane jako ekoulotka promująca ideę projektu: "Mój zielony DOM".

Przewidujemy wyróżnienia i nagrody w następujących kategoriach:
- 3-4 latki
- 5-6 latki
- klasy szkoły podstawowej I – III
- klasy szkoły podstawowej IV-VI
- uczniowie klas gimnazjalnych
- uczniowie klas licealnych/technikum

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym – do piątku 06.11.2015 r. na adres biura projektu "Mój zielony DOM”, ul. Szkocka 64B, 54-402 Wrocław lub – jeśli umożliwia to technika wykonania pracy – mailowo na adres mojzielonydom@cku.wroc.pl.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 13.11.2015 r. Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

> Kliknij i pobierz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia przyrodniczej ścieżki edukacyjnej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 22 we Wrocławiu, dn. 25.09.2015 r.

Dodano: 30 września 2015

(Click here for english)

Przejdź do galerii

Projekt "Mój zielony DOM" z prelekcją na międzynarodowej konferencji

Dodano: 17 września 2015

(Click here for english)

Fundusze norweskie i EOG na rzecz edukacji ekologicznej – pod takim tytułem odbyła się tegoroczna międzynarodowa konferencja ,,Razem ku Zielonej Przyszłości. Jej uczestnicy - przedstawiciele Darczyńców, beneficjentów oraz innych państw, w których realizowane są projekty finansowane z Funduszy Norweskich, spotkali się 16 września we Wrocławiu w hotelu HP Park Plaza. Do grona panelistów zaproszone zostały: Joanna Handziak-Buczko - kierownik projektu „Mój zielony DOM” oraz jego współautorka - Małgorzata Szafoni-Chorbińska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 24 we Wrocławiu.

Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowych działań oraz wymiana doświadczeń pomiędzy beneficjentami a instytucjami zaangażowanymi we wdrażanie funduszy EOG i norweskich. Uczestnicy wydarzenia dyskutowali m.in. na temat nowatorskich metod edukacji, edukacji ekologicznej w terenie i edukacji ekologicznej skierowanej do określonych grup odbiorców.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy! Miło nam, że projekt „Mój zielony DOM” został dostrzeżony i dzięki temu mogliśmy wymienić się doświadczeniami na arenie międzynarodowej :)

Więcej o konferencji na: http://wydarzenia-fundusze.mos.gov.pl

Zobacz prezentację projektu: LINK

Zdjęcia z konferencji: LINK

O nowych miejscach edukacyjnych we Wrocławiu w wywiadzie dla Radia Rodzina

Dodano: 17 września 2015

(Click here for english)

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do Radia Rodzina, by porozmawiać o tym, co dzieje się we wrocławskiej edukacji ekologicznej. O projekcie i o tym, jak praktycznie można uczyć się ochrony środowiska we Wrocławiu opowiadały Joanna Handziak-Buczko - kierownik projektu „Mój zielony DOM” oraz jego współautorka - Małgorzata Szafoni-Chorbińska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 24 we Wrocławiu.

Wywiad można posłuchać na: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/12974/

Uwaga! Konkurs ,,Najciekawsze miejsca przyrodnicze Wrocławia w oczach dziecka".

Dodano: 3 września 2015

(Click here for english)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Najciekawsze miejsca przyrodnicze Wrocławia w oczach dziecka”.

Celem konkursu jest umożliwienie przedszkolakom poznania świata w jego złożoności, kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci, rozbudzanie ciekawości poznawczej i wspomaganie wyrażania własnych myśli i przeżyć.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział przedszkolaki z wrocławskich przedszkoli. Zachęcamy do składania prac plastycznych indywidualne lub grupowo, wykonanych dowolną techniką.

Przewidujemy wyróżnienia i nagrody w następujących kategoriach:
- 3-4 latki
- 5-6 latki

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym – do poniedziałku 05.10.2015 r. na adres Biura projektu „Mój zielony DOM”, ul. Szkocka 64B, 54-402 Wrocław lub – jeśli umożliwia to technika wykonania pracy – mailowo na adres mojzielonydom@cku.wroc.pl.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 12.10.2015.
Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

> Kliknij i pobierz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Nowe zielone ścieżki we Wrocławiu

Dodano: 3 września 2015

(Click here for english)

Na terenie Szkoły Podstawowej Nr 22 we Wrocławiu i Zespołu Szkół Nr 24 w Leśnicy powstały przyrodnicze ścieżki edukacyjne.

“Wykorzystaliśmy przyszkolne zagajniki, wzbogaciliśmy je florystycznie i wyposażyliśmy w tematyczne tablice dydaktyczne. Wszystko po to, by nasze zielone ścieżki umożliwiały uczniom poznanie świata w jego złożoności, wspomagały samodzielność uczenia się, rozbudzały ciekawość poznawczą i zachęcały do ochrony przyrody.” – mówi kierownik projektu „Mój zielony DOM”, Joanna Handziak-Buczko z Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu, realizatora projektu z ramienia Wydziału Edukacji Gminy Wrocław.

Na ścieżkach znajdziemy piękne tablice przyrodnicze i gry edukacyjne, które pozwolą nam lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę. Jak rozpoznać gatunki drzew iglastych, które owady są pożyteczne, a które szkodliwe, w jaki sposób zwierzęta zaznaczają swoją obecność (...) – między innymi takie informacje czekają na zwiedzających. Nie zabrakło również zagadnień z ochrony przyrody – o utylizacji śmieci, o roślinach chronionych w Polsce czy źródłach zanieczyszczeń środowiska.

„Chcemy kształtować postawę proekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Niewątpliwie zadbane, zielone i oznaczone szkolne place nam w tym pomogą. To pierwszy krok. Edukacja ekologiczna zaczyna się od naszego najbliższego otoczenia. Warto je poznać i zrozumieć.“ – wyjaśnia Dyrektorka Zespołu Szkół Nr 24 we Wrocławiu Małgorzata Szafoni-Chorbińska, współautorka projektu.

Ścieżki są już dostępne dla zwiedzających, ale oficjalne otwarcie jeszcze przed nami. Zapraszamy 25 września do Szkoły Podstawowej Nr 22 we Wrocławiu.

Dodano: 01 lipca 2015

(Click here for english)

Energia ze źródeł odnawialnych jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Edukowanie i inspirowanie młodych ludzi, dając im odpowiednią wiedzę, zwiększy ich zdolność do znalezienia dobrej pracy w przyszłości.

Dzięki wsparciu z Norwegii w ramach projektu "Mój zielony dom" powstało profesjonalne "laboratorium energii odnawialnej", gdzie uczniowie uczą się na kolektorach małej skali: słonecznym, wiatrowym i ogniw paliwowych. Sale wyposażone są w nowoczesne narzędzia w celu ułatwienia uczniom zdobycie nowej wiedzy w atrakcyjny sposób.

Oto krótka zajawka tego, co dzieje się we wrocławskiej edukacji:
https://www.youtube.com/watch?v=caZ0EkabhFc&spfreload=10