Zapisz się do naszego newslettera


AKTUALNOŚCI

Znamy termin rozstrzygnięcia konkursu na recytację wierszyka lub zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej!

Dodano: 8 stycznia 2015

(Click here for english)

Serdecznie zapraszamy zgłoszonych uczestników Otwartego Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego na recytację wierszyka lub zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej na rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czwartek 15.01.2015 r. o godz. 9.30 w budynku biura projektu „Mój zielony DOM oraz Przedszkola Nr 58 we Wrocławiu - tj. przy ul. Szkockiej 64B we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy!

Mamy zwycięzców Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Artystyczno-Ekologicznego na projekt EKOULOTKI!

Dodano: 8 stycznia 2015

(Click here for english)

Decyzją Komisji Konkursowej w dniu 30.grudnia 2014 rozstrzygnięto Otwarty Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Ekologiczny na projekt EKOULOTKI o tematyce: „Ochrona różnorodności biologicznej – flora.

Poniżej załączamy protokół wraz z nazwiskami laureatów. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!.

Na wręczenie nagród i wyróżnień zapraszamy w czwartek 15.01.2015 r. o godz. 9.30 do biura projektu „Mój zielony DOM i jednocześnie budynku Przedszkola Nr 58 - tj. przy ul. Szkockiej 64B we Wrocławiu.

Podczas uroczystości będziemy mieli również okazję posłuchać występów uczestników drugiego konkursu o charakterze ekologicznym, a mianowicie: Otwartego Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego na recytację wierszyka lub zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej.

Serdecznie zapraszamy!

PROTOKÓŁ

Spokojnych, rodzinnych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!

Dodano: 15 grudnia 2014

(Click here for english)

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu miłych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, odpoczynku i ,,naładowania baterii na najbliższy rok oraz spełnienia marzeń – tych małych i tych dużych.

A w Sylwestrową noc, niech biały puch pokryje nasz ZIELONY DOM – wkroczmy w Nowy Rok z optymizmem, energią i satysfakcją z każdego mijającego dnia.

WSZYSTKIE NADESŁANE PRACE - Otwarty Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Ekologiczny na projekt EKOULOTKI, o tematyce: „Ochrona różnorodności biologicznej – flora

Dodano: 12 grudnia 2014

(Click here for english)

Zobacz prace na naszym fanpageu

Czy pszczołom grozi wymarcie? (POSŁUCHAJ)

Dodano: 08 grudnia 2014

(Click here for english)

Młodzież Zespołu Szkół nr 24 już jutro (9.12.) będzie miała okazję zapoznać się z wykładem w ramach projektu Mój Zielony Dom, czyli programem, który realizuje Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu, a którego zadaniem jest podnoszenie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży. - mówiła dyrektor Małgorzata Szafoni-Chorbińska z Zespołu Szkół nr 24 we Wrocławiu.

Jutrzejszy wykład będzie poświęcony znaczeniu owadów dla człowieka oraz ochronie pszczoły miodnej i innych owadów. Od lat mówi się wymieraniu tych bardzo pożytecznych owadów – pszczół. Jak je chronić?- mówił dr hab. Paweł Chorbiński z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych na Uniwersytecie Przyrodniczym, który poprowadzi jutrzejszy wykład już jutro o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 24 we Wrocławiu. Spotkanie ma charakter otwarty.

POSŁUCHAJ ONLINE NA STRONIE RADIA RODZINA

http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/11129/

Ⓒ Radio Rodzina

Wyrecytuj wierszyk lub zaśpiewaj piosenkę o tematyce ekologicznej! Weź udział w Otwartym Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym

Dodano: 06 grudnia 2014

(Click here for english)

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym na recytację wierszyka lub zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci, rozwijanie uzdolnień plastycznych u dzieci, kształtowanie właściwej i pożądanej postawy wobec ochrony środowiska naturalnego, wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w życiu społecznym, motywowanie nauczycieli i rodziców do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz świadomego uczenia i przygotowywania dzieci do odpowiedzialności za siebie i innych – w tym za faunę i florę.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział przedszkolaki z wrocławskich przedszkoli. Recytacja nastąpi w styczniu 2015 r. w Przedszkolu Nr 58, w terminie podanym z wyprzedzeniem na stronie internetowej Przedszkola Nr 58 oraz na stronie projektu www.mojzielonydom.cku.wroc.pl

Zgłoszenia (na odpowiednim formularzu zgłoszeniowym) należy dostarczyć lub przesłać do 31.12.2014 r. na adres Biura projektu ,,Mój zielony DOM, ul. Szkocka 64B, 54-402 Wrocław lub mailowo na adres mojzielonydom@cku.wroc.pl

Przewidujemy wyróżnienia i nagrody w następujących kategoriach:
· 3-4 latki
· 5-6 latki

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do końca grudnia 2014. Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

>Kliknij i pobierz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

,,Ekosystemy Dolnego Śląska – 18.12.2014

Dodano: 04 grudnia 2014

(Click here for english)

W czwartek 18.grudnia o godz. 13:15 w Zespole Szkół Nr 4 odbędzie się kolejny wykład organizowany w ramach projektu: ,,Mój zielony DOM. Jak działają ,,Ekosystemy Dolnego Śląska? – opowie dr inż. Piotr Stawski z Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

,,Znaczenie owadów dla człowieka – ochrona pszczoły miodnej i innych gatunków pszczół – 09.12.2014

Dodano: 04 grudnia 2014

(Click here for english)

We wtorek 9.grudnia o godz. 9:15 w Zespole Szkół Nr 24 będziemy gościć dr hab. Pawła Chorbińskiego, prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który opowie nam o ,,Znaczeniu owadów dla człowieka – ochronie pszczoły miodnej i innych gatunków pszczół. Wstęp wolny dla każdego zainteresowanego! – podobnie jak na pozostałe wykłady organizowane w ramach projektu ,,Mój zielony DOM. Zapraszamy!

,,Odnawialne źródła energii i ich rozwój na terenie Polski - 04.12.2014

Dodano: 03 grudnia 2014

(Click here for english)

W czwartek 04.12.2014 o godz. 13:15 w Zespole Szkół Nr 4 zapraszamy na wykład: ,,Odnawialne źródła energii i ich rozwój na terenie Polski. Prowadzącym będzie dr inż. Piotr Stawski z Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych.

Wykład organizowany jest w ramach projektu: "Mój zielony DOM", współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków Gminy Wrocław.

Przypominamy, że na wszystkie wykłady odbywające się w ramach projektu - wstęp wolny!

Radio Rodzina i portal czasdzieci.pl/wroclaw objęły patronatem medialnym nasz projekt!

Dodano: 23 listopada 2014

(Click here for english)

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt ,,Mój zielony DOM został objęty patronatem medialnym portalu czasdzieci.pl/wroclaw oraz Radia Rodzina.

Zachęcamy więc do śledzenia aktualnych wydarzeń projektu na:

· na stronie projektu www.mojzielonydom.cku.wroc.pl – zakładka: aktualności
· na fanpage projektu na Facebooku
· na portalu czasdzieci.pl/wroclaw
· korzystając z naszego newslettera
· oraz na częstotliwości 92,0 FM – we Wrocławiu, 98,1 FM w Świdnicy, 94,8FM w Strzelinie, 94,0FM – Brzegu, 107,2 FM – Kotlinie Kłodzkiej, 99,6 FM – w Wołowie oraz on-line przez stronę internetową Radia Rodzina